Milan, 70 mln euro për Moratan

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha.

“Që nga dita e parë kisha premtuar blerje të mëdha për Milanin dhe këtë po bëjmë. Do të rikthehemi klubi më i mirë në Itali dhe Europë”, deklaroi presidenti i Milanit, Yonghong Li, transmeton Top Channel.

Li foli nga Guangzhou, atje ku ndodhen kuqezinjtë për një tur miqësor takimesh dhe fazën përgatitore për sezonin e ri.

Dhe me blerjen e Bonuccit nga Juventusi, pronarët e rinj të Milanit treguan që e kanë seriozisht dhe po kaq serioze duket se është edhe oferta e paraqitur për Moratan. Sipas mediave sportive spanjolle, “Djalli” i ka ofruar Realit 70 milionë euro për kartonin e sulmuesit, që ndiqet edhe nga Chelsea i Antonio Contes.

E nëse nuk arrihet tek Morata, Belotti, Aubameyang dhe Kalinic janë alternativat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP