Boçvarski: Qeveria e LSDM-së do t’ua kthejë paratë qytetarëve

Pas publikimit të harxhimeve të shumta të ish-zyrtarëve shtetëror të VMRO-DMPNE-së, ka reaguar Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë, përmes nënkryetarit Bllagoj Boçvarski.

Sipas tij, qytetarët gjatë qëverisjes së VMRO-DPMNE-së ishin në prag të varfërisë, kurse funksionarët e kësaj partie harxhonin paratë e qytetarëve në dreka e darka, si edhe duke blerë gjëra me çmim milionësh siç është një monitor LED.

Boçvarski theksoi se Qeveria e re e LSDM-së do t’i kthejë paratë e qytetarëve dhe do të krijojë hapësirë për reforma që e përmirësojnë jetën dhe standardin e qytetarëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP