Moti sot në Maqedoni

Në territorin e Maqedonisë sot do të mbahet mot i freskët me temperatura që do të sillen prej 11 deri në 26 gradë Celsius të cilat do të shoqërohen me erë kryesisht veriperëndimore dhe vende vende reshje të kohëpaskohshme të shiut.

Në Shkup temperaturat do të sillen prej 16 deri 26 gradë Celsius. Gjatë paradites do të kemi erë e dobët veriperëndimore e cila do të na shoqëroje deri në mbrëmje.

Gjatë paradites dhe pasdites do të kemi edhe reshje të dobëta të kohëpaskohshme të shiut.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP