Nuk ndalet Durguti, e fillon me dy fitore në Austri

Tenisti shqiptar nga Shkupi, Besir Durguti ka vazhduar me paraqitje të mira në turnet evropiane të tenisit (Future). Së fundmi Durguti po qëndron në Wels të Austrisë, ku është pjesë e turneut Futures që kap vlerën e 15 mijë dollarëve.

Në këtë turne, tani më Besiri ka kaluar dy raundet, duke shënuar dy fitore, fillimisht e kishte fituar boshnjakun Ivan Dandjeloviq me rezultat 6-1, 6-2, ndërsa në raundin e dytë ishte më i mirë se bartësi i 13-të i turneut, italiani Paolo Dagnio, të cilin e fitoi me rezultat 7-6, 7-6.

“Pas një konsultimi që kisha me trajnerët e mi Gilbert Schaller (i cili ka qenë i 17 në ATP listë) dhe Martin Spottl ( i radhitur në pozitën e 181 në ATP), vendosëm që të marr pjesë në këtë turnir, duke e parë që jamë në një formë shumë të mirë. Bëhet fjalë për një turnir të fortë, e që shpresoj të mbetem sa më gjatë në këtë garë”, është shprehur për PORTALB.mk, Besir Durguti i cili që nga janari i këtij viti është duke qëndruar në Austri.

Meçin e radhës tenisti shqiptar e luan nesër, e ku kundërshtarë e ka tenistin austriak, Gabriel Schmidt. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP