Shkëndija bartëse për rrethin e tret, sot mëson kundërshtarin

Fitorja e djeshme e Shkëndijës me rezultat 3:1 ndaj Helsinkit në kuadër të rrethit të dytë eliminues të Ligës së Evropës, i jep mundësi ekipit kuqezi që të shpresojë që me një këmbë është në rrethin e tretë. Sigurisht se çdo rreth i kaluar sjell edhe kundërshtarë më të fortë, ndërkohë ekipi nga Tetova nëse e kalon Helsinkin do të jetë në grupin e ekipeve bartëse. Si kundërshtarë të mundshëm të Shkëndijës do të jenë fituesit nga këto duele, Norçeping – Trakai, Gabala – Bjallstok, Sllovan – Lingbi, Shturm – Mlladost dhe Osijeku – Lucerni.

Ndërkohë Rabotniçki edhe pse me barazim (1:1), nga ndeshja e parë me Dinamo Minskun, nëse eventualisht e kalon rrethin e tretë do të ketë për kundërshtarë të mundshëm këto ekipe: Zhelezniçar – AIK, Ostende, Trençin – Bnei Jehuda, Kork Siti – Larnaka, Valur – Domzhale, Liepeja – Suduva. Shorti për rrethin e tretë kualifikues të Ligës së Evropës do të jetë në orën 13:00. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP