Rikthim në muzikën e Erzana Berishës (VIDEO)

Erzana Berisha dikur ishte vajzë e njohur në estradën shqiptare, ndërsa këndoi edhe në gjuhën maqedonase.

Vajza e këngëtarit Agron Berisha, Erzana Berisha ka kënduar në disa festival qysh para 20-të vitesh ndërsa ka sjellë disa hite që dëgjohen edhe sot.

Në familjen e saj, edhe vëllai Lindon Berisha është muzikant dhe i cili madje sot është aktiv në skenën muzikore.

Erzana ka kohë që jeton në Amerikë por megjithatë ka lënë pas vetes disa këngë të cilat sonte kemi vendosur ti kujtojmë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP