Këto gjëra pa kuptuar do t’ju ndajnë përgjithmonë nga partneri

Çdo marrëdhenie në çift ka momentet  e saj të vështira. Por gjithmonë duhet gjetur një rrugë e mesme nëse dëshironi që kjo lidhje e juaj të zgjasë dhe të mos përfundojë, shkruan revistaclass. 

Ekspertët parashikojnë se ka disa gjëra që e çojnë raportin tuaj drejt fundit, duke e shkatërruar atë. Prandaj është e rëndësishme t’i njihni këto gjëra dhe të mësoni t’i shmangni, nëse gjithmonë mendoni se raporti juaj ia vlen të “jetojë” gjatë.

– Ju gënjeni gjatë gjithë kohës dhe ju duket sikur edhe partneri juaj bën posaçërisht të njëjtën gjë. Kjo do të thotë që besimi tek njëri-tjetri ka humbur.
– Ju nuk dëshironi të shkoni në shtëpi dhe ndërkohë e shmangni gjatë gjithë kohës partnerin tuaj.
– Humbja e pasionit për njeri-tjetrin është gjithashtu një shenjë që tregon se raporti midis jush është duke u shkatërruar.
– Ndiheni të lodhur dhe në një gjendje monotone në shoqërinë e njëri-tjetrit dhe pastaj filloni të kërkoni aventura të tjera dhe me njerëz të tjerë.
– Jeni indiferentë/e për gjërat që i ndodhin secilit.
– Debatet e vazhdueshme dhe pa shkak, duke u shoqëruar me ngritje të zërit janë një tjetër shenjë që tregojnë shumë për raportin tuaj si çift.
– Dhe mbi të gjitha, ju vazhdoni ta shkatërroni këtë raport, duke mos kërkuar ndihmë profesionale dhe duke mos kuptuar aspak situatën në të cilën ndodheni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP