DAP publikoi listën e borxhlinjve, NP “Rrugët e Maqedonisë” ka 7 milionë euro borxh

Ndërmarrjet shtetërore, biznesmenë të njohur dhe persona fizik edhe këtë herë janë borxhlinjtë më të mëdhenj në shtet sipas listës së publikuar të Drejtorisë për të Ardhura Publike, njofton Portalb.mk.

Sipas listës, borxh më të madh ka “Oteks” i Ohrit me mbi 11 milionë euro.

Menjëherë pas saj, është Ndërmarrja Publike “Rrugët e Maqedonisë” e cila ka borxh rreth 7 milionë euro.

Ndër borxhlinjtë më të mëdhenj është edhe Radio Televizioni i Maqedonisë 91.832.757 denarë.

Listën e plotë të borxhlinjve mund ta shihni: KËTU

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP