Kakafonia politike e deputetit të Bdi-së Branko Manajllovski!

Qenan Aliu

Qenan Aliu

Nuk duhet satanizuar si mendim i lirë dhe personal i një deputeti. Shyqyr që nuk është qëndrim i partisë. Por gjithsesi meriton atakim serioz një prononcim kakofonik edhe në konferencën për shtyp të deputetit të BDI-së Branko Manajllovski .

Xha Branko i dekoncentruar, i humbur në kohë dhe hapësirë, me një gjoja sqarim, ai paralelizon në mënyrë të mjerueshme të drejtën e LGBT komunitetit me të drejtën e flamurit si simbol kombëtarë.

Xha Branko, çdo komunitet ka të drejtë në kërkesat e tyre, por propozimi dhe qëndrimi i juaj është në kundërshtim të skajshëm me “doktrinën” e partisë që përfaqësoni dhe në kundërshtim me frekuencat tradicionale të atyre që ju kanë bekuar me votën e lirë . Madje është nënçmim i inteligjencës për shqiptarët që në këtë katrahurë të diskriminimit të shqiptarëve për ju LGBT komuniteti të jetë prioritet i prioriteteve, bile është përtej nënçmimit!

Deputeti ortodoks shqiptarë i pa kuptueshëm në sqarim, as anglisht as maqedonisht e as shqip. Por nuk është e çuditshme, keni shijuar shumë çka gjatë jetës madje edhe postin e deputetit ndoshta mund të shijoni edhe të drejtën e komunitetit të preferuar nga ju, komunitetit me njerëz të bukur siç pohoni ju!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP