Egjipti e vazhdoi gjendjen e jashtëzakonshme për edhe tre muaj

 Parlamenti egjiptian sot e miratoi vendimin e presidentit Abdel Fatah al-Sisi për vazhdimin e gjendjes së jashtëzakonshme në tërë shtetin për edhe tre muaj, theksoi kryesuesi i Dhomës përfaqësuese, Ali Abdelal.

“Shkaqet për të cilat është shpallur gjendja e jashtëzakonshme ende ekzistojnë dhe ajo duhet të vazhdojë”, tha Abdelal.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP