Shokuese: Rapsodi kosovar vret gruan, vajzën e më pas dhe veten

Rapsodi i njohur kosovar me banim në Gjermani, Sami Veseli, sipas raportimeve ka vrarë bashkëshorten dhe vajzën e tij.

Për arsye ende të panjohura, Veseli pasi u humbi jetën dy familjareve të tij, ka vrarë dhe veten, transmeton Klan Kosova.

Lajmi për vrasjen e trefishtë, është bërë i ditur në rrjetet sociale, nga një mik i tashmë të ndjerit Sami Veselit.

Në publikimin e tij të shoqëruar me fotografi, kjo vepër e rapsodit të njohur nga Ferizaj, arsyetohet me këtë mbishkrim:

”Jeta në kulturat e huaja dhe sfidat e vështira në mërgim japin mundësi që të degjenerohemi e të humbim fëmijët dhe familjen… na shtyejnë të bëjmë akte të rënda vetëm e vetëm që të ruajmë fytyrën dhe ndërgjegjien shqiptare”.

Përveç detajeve të publikuara nga miku i rapsodit të njohur, ende nuk dihen motivet e këtij akti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP