Ahmeti fton në takim kryetarët e partive parlamentare shqiptare

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka ftuar Kryetarët e partive parlamentare shqiptare në takim të përbashkët për të shqyrtuar zbatimin e Deklaratës së Përbashkët. Takimi do të mbahet nesër.

“Në përputhje me Deklaratën e Përbashkët të partive politike shqiptare të miratuar më 7 janar të këtij viti dhe obligimet e ndërsjella për të thirrur takimet e rregullta të Tryezës së partive parlamentare shqiptare në mënyrë që bashkarisht ta mbikqyrim rrjedhën e zbatimit të Deklaratës, kam nderin që t’ju ftoj në takimin e rradhës të Kryetarëve të partive parlamentare shqiptare që do të mbahet ditën e mërkurë, më 28 qershor 2017 me fillim në ora 14:00 në hotelin Alexandar Palace në Shkup”, thuhet në ftesën e kreut të BDI-së Ali Ahmeti.

Nga Aleanca për Shqiptarët konfirmuan pjesëmarrjen e Ziadin Selës ndërsa nga Lëvizja Besa konfirmuan për Portalb.mk se e kanë marrë thirrjen por ende nuk kanë vendosur a do të marrin pjesë në takim.

3 thoughts on “Ahmeti fton në takim kryetarët e partive parlamentare shqiptare

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP