A po lexon populli?

Dëfrim Seferi

Dëfrim Seferi

Zgjohem dhe ulërij ndoshta zgjoj një gjumë të thellë që po e shijon me mallëngjim, shikoj që nga një  shpirt i vdekur lind një zemër përplot me gjallërim. Dua të flas edhe toka që të kërkoj arsyetim përpara pendohu dhe fillo  drejt vendit për amshim.

A PO LEXON POPULLI!

Për një pyll me dritë dhe ves dhe për fjalën “MIRËMËNGJES”, ku flet toka si nëna, mirëdita dhe Mirëmbrëma.

Ndoshta reflektojmë nga trinomi i fjalëve të para në Kuranin Famëlartë: Mëso, Puno dhe studio ndoshta mundohemi të vdesim dhe nuk po mendon të thuash Jeto.

Leximi flet me çdo gjuhë, por gjuha më e mirë është heshtja ato që nuk i thanë dot fjalët po i përsërit Buzëqeshja.

Përderisa unë po shkruaj dikush po vepron me shumë dashuri lind pyetja: Vallë populli po lexon?

-Ju lexues të shkrimeve zjarrta mos mendoni që gjitha sendet janë të arta, pa lexim popull të kaplon vetmia, unë ju garantoj për këtë prandaj LEXONI BUZËT E MIA.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP