Mourinho mohon akuzat për mashtrim

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka mohuar akuzat për mashtrim me taksa duke thënë se nuk ka marrë asnjë thirrje nga autoritetet spanjolle.

Sot gjatë ditës u raportua se Mourinho është duke u akuzuar për mashtrim me taksa gjatë kohës së tij te Reali, pasi thuhet se ka fshehur 3.3 milionë euro ndaj autoriteteve gjatë viteve 2011-12.

“Jose Mourinho s’ka marrë asnjë njoftim lidhur me lajmet e publikuara të martën. Deri tani, as autoritetet e taksave në Spanjë, as prokurori publik nuk e ka kontaktuar Jose Mourinhon apo përfaqësuesit e tij”, thuhet në njoftimin e agjentit të trajnerit.

Mourinho thotë se ka paguar gjithmonë taksat me rregull dhe ka pasur marrëveshje me autoritetet spanjolle. Po ashtu shton se qeveria spanjolle i kishte thënë se gjithçka ishte në rregull me obligimet e tij, kur ishte larguar nga Spanja në drejtim të Anglisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP