Prej sot mund ta kërkoni vet ministrin e Shëndetësisë

Duke filluar prej sot,  vihet në funksion linja telefonike 071/349999 në të cilën qytetarët, përmes mesazheve elektronike në Whatsapp dhe Viber mund të drejtohen  për çdo ide, sugjerim, lëvdatë ose për parregullsi, përpjekje për korrupsion dhe tjera parregullsi me të cilat janë ndeshur në funksionimin e sistemit shëndetësor.

“Qëllimi i #PërshëndetjeTaravari është që personalisht t’i dëgjojë mendimet dhe përvojat e qytetarëve në sistemin shëndetësor dhe bashkërisht ta ndryshojmë perceptimin për shëndetësinë tonë,” ka deklaruar ministri i Shëndetësisë, Dr. Arben Taravari.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

VERZIONI DESKTOP