“Krijo shpresë” – punime dore në treg humanitar të përpunuara nga emigrantët

Me rastin e ditës së emigrantëve, sot në ora 18:00, në oborrin e Suli An, në Çarshinë e Shkupit, do të mbahet treg humanitar me mbi 100 punime dore (bizhuteri, piktura dhe vizatime) të përpunuara nga emigrantët në moton “Krijo shpresë”, njofton Portalb.mk.

Në shkurt dhe mars të këtij viti u mbajtën 15 punëtori për terapi me art me 139 pjesëtarë të emigrantëve dhe refugjatëve, me qëllim që t’u ndihmohet në menaxhimin me traumat që i kanë përjetuar gjatë udhëtimit të tyre për një jetë më të mirë dhe përmirësimin e mirëqenies së tyre, emocionale, shpirtërore, por edhe fizike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP