10 këshilla se si të gjeni lumturinë

Njerëzit gjithmonë kërkojnë të gjejnë lumturi. Disa njerëz e shohin këtë gjë vetëm në aspektin material, disa në marrëdhënie me njerëzit dhe disa mendojnë se kur janë të suksesshëm në karrier janë të lumtur.

Për shumë njerëz lumturia është e ndryshme por ekspertët sugjerojnë disa këshilla që duhet t’i ndiqni me qëllim që të jeni të lumtur.

Ja disa prej tyre:

– Kujtoni gjithmonë njerëzit dhe gjërat më të vlefshme që keni në jetë, ajo që ju bëjnë të ndiheni të bekuar.

– Jetoni thjesht dhe gjeni lumturi në gjëra të thjeshta. – Gjeni se çfarë ju bën të ndiheni mirë.

– Rrini me njerëz që ju bëjnë të lumtur.

– Mos mendoni më se si do të duhej të ishte jeta por punoni që ta bëni atë më të mirë për ju.

– Gjithmonë mundohuni të jeni të vetëdijshëm se kush jeni dhe çfarë dëshironi nga jeta.

– Ji vetvetja

– Mendoni pozitivisht për çdo situatë apo problem.

– Lumturia vjen kur ju jepni dhe jeni zemërgjerë dhe bujar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP