Regjistrohen dy tërmete në mëngjesin e sotëm në Maqedoni

Dy tërmete me intensitet mesatar janë regjistruar këtë mëngjes në Maqedoninë jugperëndimore, përkatësisht në rajonin e Ohrit. Tërmeti i parë është ndjerë në orën 02:01, ndërsa i dyti me intensitet më të ulët në orën 08:02 të mëngjesit.

Sipas të dhënave të rrjetit seizmologjik në Fakultetin Matematiko-Natyror në Shkup, epiqendra e dy tërmeteve ka qenë në rajonin mes Ohrit dhe Resnjës. Për momentin nuk janë paraqitur dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP