Saliji: Ministria është e interesuar për bashkëpunim institucional në fushën e jurisprudencës

Ministri i Drejtësisë Bilen Saliji realizoi takim zyrtar me ambasadorin e Holandës në Maqedoni, Vouter Plomp.

Saliu theksoi se Ministria e Drejtësisë është e interesuar për bashkëpunim institucional në fushën e jurisprudencës.

Ambasadori holandez shprehu kënaqësi për realizimin e takimit me Ministrin e drejtësisë në funksion të vazhdimit të bashkëpunimit mes institucioneve kompetente.

Ministri Saliji iu falënderua për interesin e shprehur për bashkëpunim ndërmjet Ministrisë së Drejtësisë dhe Ambasadës së Holandës në Maqedoni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP