RDK uron 139 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit

Me rastin e 139 vjetorit të themelimit të Lidhjes së Prizrenit, ngjarjes më të madhe historike shqiptare, partia e Rilindjes Demokratike Kombëtare (RDK) ka dërguar kumtesë ku duke uruar për këtë ka shprehur shpresën se përvjetoret e ardhshme të kësaj Lidhje popullin shqiptar do ta gjejnë në një situatë më të mirë se kjo e tashmja, njofton Portalb.mk.

“Sot e kësaj dite, amaneti i Lidhjes së Prizrenit ngelën i parealizuar,me shpresë reale se ky amanet do të shoh ditë më të mira në periudhën që pason. Në emër të Rilindjes Demokratike Kombëtare urojmë 139 vjetorin e Rilindasve të Lidhjes së Prizrenit me shpresë që përvjetoret e ardhshëm do të na gjejnë në një situatë tjetër nga kjo e tanishmeja. Gëzuar 10 qershorin, gëzuar ditën e Lidhjes”, thuhet në kumtesën e dërguar nga RDK.

Përndryshe, sot mbushen 139 vjet që kur më 10 qershor 1878 filloi organizimi dhe themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP