Duaja që bëhet në momente të vështira

Përcillet nga Ibn Abasi se, i Dërguari i Allahut (alejhi salatu ue selam) kur gjendej në situata të rënda thoshte:

“La ilahe ilallahul adhim el­halim, la ilahe ilallahu rabul arshil adhim, la ilahe ilallahu rabus semauati ue rabul erdi ue rabul arshil kerim.”

(S’ka të adhuruar tjetër veç Allahut, Madhështorit, të Vetëpërmbajturit. S’ka të adhuruar tjetër veç Allahut, Zotit të Arshit madhështor. S’ka të adhuruar tjetër veç Allahut, Zotit të qiejve, të tokës dhe Arshit fisnik).

Transmetoi Buhariu dhe Muslimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP