Gareth Bale njoftoi kolegët për transferimin në Man Utd

Gareth Bale raportohet se iu ka thënë kolegëve se do të largohet nga Real Madridi për transferim në Old Trafford.

Ish ylli i Tottenhamit ka pasur probleme të mëdha me lëndime gjatë këtij edicioni dhe ka qenë rrallë i përfshirë në formacionin startues nën udhëheqjes e Zinedine Zidanes, transmeton portali arbresh.info.

Lëndimet e kanë goditur rëndë anësorin, i cili ka startuar në vetëm 17 ndeshje në La Liga.

27-vjeçari është kërkuar gjatë javëve të fundit për transferim në Old Trafford pasi Jose Mourinho është i gatshëm të shpenzoj të holla të mëdha gjatë merkatos verore.

Madje, mbrëmjen e kaluar është raportuar se Real Madridi ka nisur negociatat me Manchester United rreth një marrëveshje për Gareth Bale.

‘Independent’ pohon që “Djajtë e Kuq” kanë pasur një progres të madh në garën për shërbimet e ish futbollistit të Tottenhamit. Ata pretendojnë se Bale iu ka thënë kolegëve se Manchester United është njëri nga klubet e pakta për të cilin do të largohej nga Real Madridi.

Sidoqoftë, gjithçka do të vërtetohet pas finales në UEFA Ligë të Kampionëve që zhvillohet sonte (e shtunë) në Cardiff kundër Juventusit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP