Danielsson: Të nisë zbatimi i marrëveshjes, pastaj vettingu

Zbardhet vizita në Tiranë e komisionerit për Fqinjësinë e Mirë, Christian Danielsson.

Danielsson u takua me kryeministrin Rama, kreun e Kuvendit Meta dhe kryetarin e PD, Basha, transmeton Top Channel.

Komisioneri përgëzoi udhëheqësit politikë për shfaqjen e pjekurisë demokratike.

“Me rëndësi plotësimi pa probleme i marrëveshjes PD-PS dhe fillimi i procesit të vettingut është kyç për rrugën drejt BE-së”, deklaroi Danielsson.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP