Pal Lekaj: Avdullah Hoti, kopje e Isa Mustafës

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të amrrë vendime”.

“Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë zgjedhjet. Ky koalicion pa hamendje do të dalë fitues”.

“Nuk e di si mund të thonë për ata njerëz që kanë dhënë gjithçka nga vetja duan t’i shporrin nga ky vend dhe t’i zëvendësojnë më të tjerët”.

Lekaj që është i ftuar në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë se Avdullah Hoti që është kandidat për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR dhe Alternativa është një kopje e Isa Mustafës, transmeton Telegrafi.

“Hoti mund të jetë një njeri i mirë, por është nxënës i Isa Mustafës. Kosovës nuk i duhen liderë të tillë por për të marrë vendime dhe dhënia e përgjegjësisë që ai ta drejtojë vendin do të jetë gabim fatal”.

Ai ka folur poashtu edhe për kandidatin për kryeministër të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin.

“Zoti Kurti – personalitetin e tij nuk e mohojë. Por Vetëvendosja në këtë kontekst dhe këto rrethana nuk i bën mirë demokracisë sepse kanë qenë bukur të ashpra sjelljet e aktivistëve të tyre”.

“Ne kemi hedhur gaz bashkë dhe kemi mbrojtur një kauzë. Të gjuhet një ambasadore në Amerikë me vezë – është e papranueshme”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP