“Best dressed” në Festivalin e Kanës! (FOTO)

Pasditja e 17 Majit hapi ditën e parë të Festivalit të përvitshëm të filmit në Kanë të Francës. Edicioni i 70-të i këtij festivali mblodhi ashtu si çdo vit qindra të famshëm botëror, për të parakaluar në tapetin e kuq. Nën ndriçimin e prozhektorëve, blixeve të aparateve, kamerave të televizioneve të famshmit e botës kishin zgjedhur veshjet e tyre glamour, ndoshta edhe me shpresën se do të kategorizohen nga editorët e modës, si ndër të veshurit më mirë, shkruan Bordo.al. 

Por cilët ishin ata që u bënë pjesë e listës së bardhë si “Best dresses”, mbrëmë në Kanë. Shikoni fotot më poshtë për të kuptuar  cilët shkëlqyen në tapetin e kuq.

ALICE-TAGLIONI Bella-Hadid-5 CLOTILDE-COURAU COCO-KONIG HOFIT-GOLAN JESSICA-CHASTAIN ROBIN-WRIGHT SARA-SAMPAIO SUSAN-SARANDON VICTORIA-BONYA

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP