Fillojnë ndryshimet te Shkëndija, largohet Abdulmenaf Bexheti

Vetëm një ditë pas disfatës në finalen e Kupës së Maqedonisë që pësoi KF Shkëndija nga Pelisteri, kryesia e klubit ka përjetuar ndryshime.

Sipas portalit “EKIPA” transmeton PORTALB.mk thuhet se prej sot Abdulmenaf Bexheti nuk është më kryetar i këshillit të drejtorëve dhe drejtor i përgjithshëm i KF Shkëndiës, ndërsa në vend të tij vjen Agim Kurtishi.

Gjithnjë sipas burimeve të veta EKIPA shkruan se Abdulmenaf Bexheti edhe përmes vendimeve përkatëse ligjore është zëvendësuar nga posti kryetar i bordit të drejtorëve dhe drejtor i përgjithshëm i klubit, funksione këto që i ka kryer gjatë dy viteve të fundit. Pasi që klubin e mori në pronësi Lazim Destani. Agim Kurtishi, i cili deri më tani ishte anëtar i pavarur i strukturave të klubit, është emëruar drejtor dhe kryetar i këshillit të klubit. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP