Al Jazeera Balkan emeton serialin ‘Shumica e rrezikuar’ dedikuar maqedonasve dhe shqiptarëve në Maqedoni (VIDEO)

Në fillim të orës 21:30 sonte do të fillojë emetimi i serialit të ri dokumentar të televizionit Al Jazeera Balkan të titulluar si ‘Shumica e rrezikuar’.

Seriali politiko-historik përfshin gjithsej gjashtë epizoda të cilët do të jepen çdo të mërkurë në të njëjtin termin dhe në të do të shpalosen përgjigjet të marrëdhënies së veçantë në mes maqedonasve dhe të shqiptarëve në Maqedoni, duke filluar që nga themelimi i shtetit, periudha komuniste 1944-1990, koha e fillimit të populizmit, pastaj deri te eskalimi i konfliktit nga 2001 dhe periudha pas Marrëveshjes kornizë të Ohrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP