Ky ekip në La Liga do të festojë nëse Real Madrid del kampion!

Real Madrid nëse fiton titullin e La Ligës do të derdh në arkat e Malagas plot 1 milion euro.

E gjithë kjo për shkak të një klauzole të Iscos në vitin 2013, sipas të cilës Malaga do të përfitoj nga 1 milion për çdo herë që skuadra e Zidane fiton titullin e La Ligës.

Kjo do të jetë hera e parë që Reali e paguan këtë bonos, pasi në tri vitet e fundit nuk e ka fituar kampionatin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP