Bushati uron Zaev për marrjen e mandatit: Shqipëria është gati ta mbështesë Maqedoninë

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka uruar kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev për marrjen e detyrës.

Uroj Zaev për marrjen e mandatit për formimin e qeverisë së re. Shqipëria është gati ta mbështesë Maqedoninë”, ka thënë Bushati në Twitter.

Një ditë më parë, pas një periudhe të gjatë ngërci politik që coi dhe në trazira, presidenti Ivanov pranoi t’i dorëzonte mandatin kryeministrit të zgjedhur, Zaev./a.ç

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP