Ronaldo ka këto fjalë pas fitores që mund ta sjell titullin

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka folur pas fitores ndaj Celta Vigos me rezultat 1:4.

Portugezi i cili në këtë takim u pyete për rastin e humbur, ku tha se është normale, por gjithashtu tha se ndaj Malagas mendojnë vetëm për fitore.

“Jam njëri, edhe unë mund të dështoj. Shënova golin e parë i cili ishte mjaft i vështirë, edhe të dytin, por humba atë. Ndodh”.

“Zidane e ka menaxhuar shumë mirë këtë. Ai më ndihmoi shumë këtë sezon duke më pushuar dhe duke më mbajtur të freskët. Të shkojmë në Malaga për të fituar. Është një objektiv. E dimë që ata kanë ekip të mirë, por ne jemi Real Madridi dhe duam të bëhemi kampion”.

“Jam i kënaqur që po arrij të ndihmoj ekipin t’i afrohemi titujve dhe të fitojmë ndeshje. Duhet të fitojmë të dielën”, ka thënë Ronaldo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP