Pelisteri i merr Kupën e Maqedonisë Shkëndijës

Në një ndeshje jo shumë dramatike dhe pa shumë raste për të shënuar gol, në finalen e Kupës së Maqedonisë, në fund doli fitues skuadra e Pelisterit që vetëm pas ekzekutimit të penaltive arriti të fitojë Shkëndijën me rezultat 4:3, duke fituar për herë të dytë në historikun e klubit këtë titull, ndërsa Shkëndija nuk arriti që ta mbrojë atë, kështu që pasi humbi garën për titull në kampionat, tani mbeti edhe pa kupën e Maqedonisë.

Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi me barazim 0:0, ndërsa njëjtë ishte edhe në kohën shtesë dy herë nga 15 minuta.

Tek Shkëndija i pari gaboi nga pika e bardhë Besart Ibraimi, ndërsa në të njëjtën mënyrë gaboi edhe Lukas i Pelisterit duke goditur mbi portë. Në serinë e katërt portieri i Pelisterit Illçe Petrovski ndali gjuajtjen e Abdurahimit, që në fund Bazhe Ilijoski të shënon për rezultatin 4:3 dhe titullin e Kupës së Maqedonisë ta dërgojë nga Tetova në Manastir. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP