“Darka e Thërrimeve” luhet sonte në Shkup

Sonte në Teatrin e Fëmijëve të Çarshisë së Vjetër të Shkupit me fillim të orës 20:00 do të luhet shfaqja “Darka e Thërrimeve”, njofton Portalb.mk.

“Përpëlitje apo luftë në mes jetës dhe vdekjes? Vallë, cila është jeta e vërtetë?! Cili është çelësi për të arritur deri te lumturia e jetës? Është dashuria apo urrejtja ajo e cila na bën të humbim raportin me kohën që na është dhënë si dhuratë për ta jetuar apo për të mos e jetuar këtë jetë? ” Këto janë disa nga pikëpyetjet që autorët do të përpiqen t’i ngrenë gjatë kohës në të cilën do të zhvillohet ‘përralla’ me emrin “Darka e Thërrimeve”!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP