Rusia mund të përzihet në zgjedhjet parlamentare në Mbretërinë e Bashkuar

Ekziston mundësi reale që Rusia të tentojë të përzihet në zgjedhjet parlamentare në Mbretërinë e Bashkuar muajin e ardhshëm, deklaroi ministri britanik i Punëve të Jashtme Boris Xhonson.

Në një intervistë për gazetën “Telegraf”, të publikuar sot politikani nga Partia Konservatore britanike deklaroi se presidenti rus Vladimir Putin do të jetë i kënaqur nëse Partia Laburiste e Xheremi Korbinit fiton në zgjedhjet më 8 qershor.

Sipas fjalëve të Xhonsonit, Putini tashmë ka marrë masa në SHBA, Francë dhe në Ballkanin Perëndimor.

“Për këtë duhet të jemi të kujdesshëm, tha ai dhe shtoi se konsideron se Putini dëshiron ta “lëkundë besimin në demokraci në përgjithësi dhe ta diskreditojë tërë procesin demokratik”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP