Aksident komunikacioni në Maqedoni, ndërroi jetë shkupjani

Si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur dje në ora 17.10 në rrugën magjistrale Shtip-Shkup ka humbur jetën një shkupjan i moshës 51 vjeçare, njofton Portalb.mk.

I mbijetuari D.D. (51 vj) duke vozitur veturë me targa të Shkupit ka humbur kontrollin ndaj saj me çka ka dalë nga linja rrugore.

Bashkë me të ka qenë edhe D.S. (75 vj) i cili ka marrë lëndime të rënda trupore ku më pas është dërguar në Qendrën Klinike të Shtipit ku në orën 19.20 ndërroi jetë.

Ndërsa vozitësi D.D. ka marrë lëndime të rënda trupore.

Nga MPB njoftojnë se punohet për zbardhjen e plotë të rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP