Finalja e Kupës me nga 300 “Ballist” dhe “Çkembari”

Finalja e 25-të e Kupës së Maqedonisë do të jetë mes Shkëndijës dhe Pelisterit, finale kjo që do të luhet me 17 maj me fillim në orën 17:30 në stadiumin “Mlladost” në Strumicë. Në lokalet e Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM), përmes shortit të hedhur është vendosur që nikoqire e kësaj ngjarje të madhe sportive të jetë skuadra e Shkëndijës nga Tetova.

Gjithashtu është sjellë vendim që dy ekipeve tu sigurohen nga 300 bileta. Në fakt nga aq bileta do të marrin “Ballistët” dhe “Çkembari” në pasditen e të mërkurës së 17 majit.

Është kërkuar nga dy klubet që të ndikojnë tek fansat e tyre që të mos ketë ofendime në bazë nacionale dhe gjëra të ngjashme të panevojshme si dhe të kenë sjellje në korniza të “fer-play”-it sportiv.

Në këtë mbledhje pjesëmarrës kanë qenë edhe përfaqësues të MPB-s, të cilët shpjeguan se është përgatitur plan operativ me qëllim që ndeshja të jetë një festë e futbollit jo vetëm në Strumicë. Dy ekipet konferencë për shtyp do të organizojnë një ditë para finales (16.05.2017),me fillim në orën 12:00 në Strumicë. Kjo do të thotë se dy ekipet do të jenë të vendosura më herët në Strumicë para finales së madhe të Kupës së Maqedonisë. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP