Shkup, kaplohet nga flaka një automjet

Një automjet “jugo” me targa nga Kumanova është kapluar nga flaka kur pronari ka tentuar ta startojë me shtyrje në garazhet nëntokësore tek klinika e syve “Sante plus” në Shkup.

Automjeti ka qenë pronësi e 37-vjeçarit S.V. nga Shkupi, ndërsa është kapluar nga flaka rreth orës 10.

S.V. së bashku me bashkëshorten janë paraqitur në kontroll mjekësore në Klinikën për toksikologji, për shkak se gjatë përpjekjes që ta shuajnë zjarrin kanë thithur sasi të madhe të tymit.

Zjarri është shuar nga ana e ekipit të Brigadës për Mbrojtje nga Zjarri. Po ndërmerren masa për konfirmim të arsyeve për shkaktimin e zjarrit

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP