Aplikacioni ‘Waze’ sjellë navigacion me zërin tuaj (Foto)

Aplikacioni i navigacionit ‘Waze’, tashmë ka sjellë mundësinë që me zërin tuaj të regjistroni të dhënat rrugore.
Tani e tutje nuk do t’i dëgjoni zërat e asistentëve të navigatorit, por do të jetë vetë zëri juaj ai i cili do t’i regjistrojë të dhënat rrugore.

Në versionin e fundit, Waze ka opsionin ‘regjistruesi i zërit’, ku shkon në një rregullim më të avancuar duke zgjedhur ‘audio dhe instruksione vokale’.

Kjo jep mundësinë të regjistroni zërin pjesërisht ose të gjitha instruksionet tjera që nga ‘jemi gati’, ‘nisemi’, e deri tek ‘arritëm në destinacion’.

Aplikacioni Waze u bë edhe më shumë i njohur, pasi në vitin 2013 u ble nga kompania Google.

ht_ht_waze_kb_130611_wmain les-multiples-services-de-waze

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP