Zaev: Të dënuarit e “Monstrës” janë të pafajshëm

Në një intervistë për “Kuririn” serb, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, thotë se të dënuarit e rastit “Monstra” janë të pafajshëm, gjegjësisht nuk ka kurrfarë dëshmi se ata e kanë bërë vrasjen e pesëfishtë, njofton Portalb.mk.

I pyetur nëse ka dëshmi në të cilat zbardhet ajo se çfarë ka ndodhur në Liqenin e Smillkovës, ku janë vrarë katër të rinj dhe një peshkatarë, Zaev thotë se të burgosurit janë prapa grilave pa dëshmi se e kanë kryer veprën.

“Ekzistojnë biseda në të cilat tregohet se për personat që janë në burg nuk ka kurrfarë dëshmi për atë. Në biseda nuk ekzistojnë dëshmi se kush e ka atë (vrasjen, shkrim i redaksisë), por ekziston dyshim se pushteti është i përzier”.

LEXO: “Monstra” – 5 vjet nga vrasja e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës (FOTO+VIDEO)

LEXO: Aksioni policor “Monstra”, pesë vite padrejtësi

LEXO: Milloshoski kundër zbardhjes së rastit “Monstra”

LEXO: Avokati Pançevski: Trajko Veljanovski është i përzier në rastin “Monstra” (VIDEO)

LEXO: Gjykata Supreme në maj do të mbajë seancë publike për rastin “Monstra”

LEXO: “Monstra” pas burgosjes së Azirit shteti i mori 40 hektarë tokë te Liqeni i Smillkovës (VIDEO)

LEXO: “Monstra” dhe “Sopoti” assesi të bien në duart e Speciales

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP