Lirimi i Haradinajt, Vuçiç: Vendim i turpshëm

Një vendim i turpshëm skandaloz, i padrejtë dhe politik”, e quan kryeministri serb Aleksandër Vuçiç vendimin e Gjykatës franceze lidhur me lirimin e Ramush Haradinajt.

Vuçiç doli në një deklaratë për median nga selia e kryeministrisë ku tha se vendimi do të analizohet nga juristët.

Mësohet se Serbia ka tërhequr ambasadorin nga Parisi në Beograd për konsultime.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP