Sulm ndaj Komandës së Trupave Ushtarake në Afganistan

Talibanët i vranë 6 policë dhe 2 civilë

Ilustrim

Në sulmin ndaj Komandës së Trupave Ushtarake, në provincën veriore të Afganistanit, Belh dhe në vazhdim të përleshjeve kanë humbur jetën 8 persona, raporton Anadolu Agency (AA).

Zyrtarët theksuan se 3 sulmues me uniforma të ushtarëve kanë hyrë në komandë dhe kanë nisur të hapin zjarr. Sipas informacioneve të para 8 persona kanë humbur jetën.

Ndërkohë si pasojë e sulmit janë plagosur 15 persona, përleshja ende është duke vazhduar dhe se një nga sulmuesit është neutralizuar.

Përgjegjësinë mbi sulmin e kanë marrë përsipër talebanët.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP