U mbajt uebinar në temën “Infografiku: Të dhënat, dizajni, tregimi”

Më 10 prill 2017 u mbajt uebinar njëorësh në temën “Infografiku: Të dhënat, dizajni, tregimi”, ku morën pjesë 67 pjesëmarrës, të cilët morën pjesë në mënyrë aktive duke parashtruar pyetje dhe duke diskutuar.

Ligjërues i uebinarit ishte Ignasi Alkalde, i cili ka diplomuar në fushën e multimedias, është magjistër i shoqërisë informatike dhe i shoqërisë së dijes dhe posedon diplomë universitare për analizë dhe vizualizim të të dhënave. Ai jeton dhe punon në Spanjë.

Ignasi është trajnues dhe konsulent për vizualizimin e të dhënave dhe për të dhënat e hapura. Poashtu, ai është asistent për vizualizimin e të dhënave dhe të dhënat e hapura në Universitat Oberta de Catalunya dhe në Universidad Internacional de la Rioja. Njëkohësisht, ai është menaxher i Shkollës për të dhëna në Spanjë për Open Knowledge Spain dhe trajnues i akredituar për të dhëna të hapura nga Open Data Institute, UK.

Videoja e uebinarit në YouTube gjendet këtu: https://youtu.be/nZdlErFYfVo

Prezantimin e Ignasi Alkaldes mund ta shihni dhe ta shkarkoni këtu: http://bit.ly/2orapsj

Mos harroni të na ndiqni në profilet tona në rrjetet sociale dhe të na dërgoni propozime dhe vërejtje që ta përmirësojmë punën tonë.

Twitter: @fmeta

Facebook: https://www.facebook.com/metamorphosis.foundation/

Ky uebinar u mbajt në kuadër të projektit TechSoup Balkans.

Në qoftë se keni propozime apo pyetje në lidhje me uebinaret na kontaktoni në: webinar@metamorphosis.org.mkis.org.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP