Finalistët e projektit “Talentium” gati për finalen e madhe

Të shtunën, më 22 prill 2017, me fillim në ora 14:00 Forumi Rinor Islam organizon finalen e madhe në kuadër të projektit “Talentium”, e cila do të përmbajë garë në fjalime motivuese dhe mini-dokumentare nga nxënësit e shkollave të mesme të qytetit të Kumanovës, Shkupit, Tetovës dhe Gostivarit. Finalja e madhe do të mbahet në sallën e kinemasë në City Center në Gostivar.

Projekti “Talentium” është projekt i realizuar nga Forumi Rinor Islam, për shkollarët e mesëm të vitit të tretë dhe të katërt. Projekti zgjati katër muaj dhe në vete përfshiu trajnime në sferën e komunikimit, mediumit dhe lidershipit.

Në finalen e madhe do të garojnë tetë nxënës, të cilët u zgjodhën si më të mirët në fjalime motivuese nga garat në qytetet përkatëse.

Nxënësit pjesëmarrës: Jetmire Ferati dhe Zulejha Halili nga Shkupi; Eren Ali dhe Emine Alimi nga Kumanova; Zehra Ebibi dhe Adis Rakipi nga Gostivari si dhe Jehona Zenuni dhe Azra Nuhi nga qyteti i Tetovës.

Njashtu do të paraqiten në garë edhe tre dokumentarë, të përgatitur nga nxënësit pjesëmarrës në projektin “Talentium”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP