Ndihmë për familjet e Shuto Orizares, shtëpitë e të cilëve janë djegur

Katër familje nga Shuto Orizara, shtëpitë e të cilave kohë më parë u djegën, do të marrin ndihmë të njëfishtë në të holla në vlerë të dy rrogave mujore dhe ndihmë humanitare.

Ndihmën do ta ndajë minsitri i Punës dhe Politikës Sociale, Ibrahim Ibrahimi së bashku me kryetarin e komunës Shuto Orizarë, Elvis Bajram në bashkëpunim me Kryqin e Kuq të Qytetit të Shkupit dhe Organizatën humanitare “Klasa e mirësisë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL