Erdogan dhe Putin do të takohen më 3 maj

Zëdhënësi për shtyp i Kremlinit, Dmitriy Peskov, ka njoftuar se presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të takohen më 3 maj në qytetin Soçi, raporton Anadolu Agency (AA).

Peskov në një deklaratë për agjencinë RIA-Novosti ka theksuar se Erdoğan dhe Putin në takimin e tyre në Soçi do të bisedojnë për situatën në Siri.

Në lidhje me takimin Peskov nuk ka dhënë informacione të tjera.

Erdoğan dhe Putin së fundi janë takuar më 10 mars në Moskë, në takimin e Këshillit Bashkëpunimit të Nivelit të Lartë Turqi-Rusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP