Moti sot në Maqedoni

Moti sot në territorin e Maqedonisë do jetë i kthjellët kurse në disa vende të pjesës veriperëndimore do të paraqiten vranësira të kohë pas kohëshme.

Temperaturat do të sillen prej -1 deri më 6 gradë Celsius. Gjatë paradites do të kemi prezencë të diellit por se do të shoqërohet me të ftohtë, kurse gjatë pasdites ai do të jetë më i fuqishëm dhe më i ngrohtë.

Në Shkup temperaturat do të sillen prej -2 deri 10 gradë Celsius. Do të kemi shoqëri të diellit por që të shoqëruar me vranësira dhe erë veriperëndimore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP