Kjo është ngjyra më e përshtatshme për t’u veshur në punë (nuk është e zeza)

Sa herë ke dyshime, vishesh me të zeza apo jo? Është “ngjyra” më e thjeshtë e mundshme për të veshur në mëngjes nëse je vonë, është e hijshme, ndaj edhe shefi do të të marrë seriozisht, apo jo? Gabim! E zeza nuk është ngjyra më e mirë për t’u veshur në punë. Cila është? Sipas një eksperti stili, ka një nuancë tjetër neutrale që duhet ta marrësh në konsideratë.

Ngjyra blu e errët, navy siç njihet, është zgjedhja më e mirë për veshjet e punës. Më shumë se tendencë, ngjyra blu navy është ndër nuancat më të ndryshueshme dhe të sofistikuara, një veshje-çelës për çdo kohë, edhe për takimet e gjata të punës jashtë zyrës, edhe për ato brenda saj.

Propozimet janë të shumta për këtë tonalitet: fustane, pantallona, këmisha, xhaketa etj., mjafton të gjesh modelin që të përshtatet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP