Shkëndija do të mbrojë titullin e kupës ndaj Pelisterit

Janë mësuar ekipet finaliste të Kupës së Maqedonisë, pasi që sot janë luajtur ndeshjet kthyese, ku Shkëndijës e Tetovës dhe Pelisteri do të jenë në finalen e për të kërkuar trofeun e kësaj gare.

Skuadra kuqezi nga Tetova, Shkëndija edhe pse pësoi disfatë në ndeshjen e kthimit në Tetovë me rezultatin 0:1,  i kishte mjaftuar fitorja nga takimi i parë në Shkup, me rezultat 1:3.

Ndeshja edhe pse në shikim të parë dukej se do të jetë pa nxitje dhe tension, në minutën e 32-të , me karton të kuq u përjashtuan nga loja dy kapitenët e ekipeve, Ferhan Hasani i Shkëndijës dhe Boban Grnçarov i Vardarit, pas një tensioni të krijuar. 

Në ndërkohë skuadra e Pelisteri me rezultatin 1:0 në Manastir e ka eliminuar Bregallnicën (me rezultat të përgjithshëm 3:2), siguroi finalen, kur me 17 maj në Shkup do të takohet me Shkëndijën që është edhe mbrojtëse e titullit të Kupës së Maqedonisë. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP