SHBA: Ish-ylli i futbollit amerikan ka bërë vetëvrasje në burg

Ish-ylli i futbollit amerikan, Aaron Hernandez, i cili ishte në vuajtje të dënimit të përjetsëm me burg për vrasje, ka vdekur pasi e ka varur veten në qelinë e burgut në Masaçutes, kanë thënë zyrtarët, njofton Rel.

Një zëdhënës i burgjeve tha se rojtarët sot herët në mëngjes e kishin gjetur Hernandezin në qelinë e tij dhe se ai ishte shpallur i vdekur në spital.

Zëdhënësi, Christopher Fallon, tha se Hernandez e kishte varur veten duke e shfrytëzuar mbulesën e shtratit të cilën e kishte përforcuar në dritaren e qelisë.

Aaron Hernandez, 27 vjeçar, ishte yll në rritje në Ligën Kombëtare të Futbollit (NFL), kur ishte arrestuar në vitin 2013, pas vrasjes së motrës të së fejuarës së tij.

Ai ishte dënuar për vrasje me burgim të përjetshëm në vitin 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP