Muller: Kemi luajtur me 10 lojtarë kundër 14 lojtarëve

Futbollisti i Bayern Mynihut, Thomas Muller, pas eliminimit të mbrëmshëm të ekipit të tij në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve nga Real Madrid, tha se ishte e pamundur të shkohet tutje, për shkak se ekipi i tij luajti me dhjetë lojtarë kundër 14 lojtarëve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Bavarezët gjatë 90 minutave arritën të kalojnë në avantazh me 2:1, me çka pas disfatës me rezultatin identik në Mynih siguruan lojë shtesë. Por, Reali me tre gola në kohën shtesë shënoi fitore me 4:2 dhe shkoi në gjysmëfinale.

“Ne kishim paraqitje të përsosur, por ne u mbajtëm si burra në terren, nëse e shikoni se në çfarë mënyre është zhvilluar loja në fushë. Kur e shikoni se si janë zhvilluar gjërat, është shumë e vështirë të luhet me dhjetë lojtarë kundër 14-të lojtarëve. Goli i barazimit 2:2 ishte turpi më i madh, sepse asistenti i arbitrit kishte pamje të qartë të situatës. Kjo na vrau”, tha Muller për mediat gjermane.

“Mendërisht ishim në gjendje të shkëlqyer, kur kishim epërsinë 2:1 dhe 11 lojtarë në fushë. Por, pastaj gjyqtarët i dhanë ‘shtytje’ kundërshtarëve tanë. Pas kësaj nuk mund thjesht të shkoni në shtëpi dhe të thoni se gjëra të tilla ndodhin”, tha Muller.

Golat për Realin i kanë shënuar Ronaldo në minutat 76, 104 dhe 109, dhe Marco Asensio në minutën e 112-të, kurse për Bayernin Robert Lewandowski nga pika e bardhë në minutën e 53-të dhe një autogol i Sergio Ramos në minutën e 77-të.

Mbrëmë në gjysëmfinale u kualifikua edhe Atletico Madrid, skuadër e cila pas rezultatit 1:0 në ndeshjen e parë, luajti baraz 1:1 si mysafir i Leicester City.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP