Instagram me ndryshim të ri (FOTO)

Duke filluar nga kjo javë, ju mund t’i ruani gjërat në një koleksion privat.

Shtypni dhe mbani për pak sekonda postimin të cilin doni ta ruani, i cili është i rrumbullakuar me ngjyrë të kuqe siç mund ta shihni më poshtë, ajo do të bëhet e zezë dhe automatikisht do të ruhet në “save posts” që mund t’i shihni vetëm ju, përcjell Koha.net.

Kjo veçori e re e Instagramit ka ardhur për një arsye. Nëse nuk dëshironi të bëni “like” por doni ta shihni përsëri një fotografi, atëherë vetëm e ruani në këtë mënyrë, dhe kur dëshironi përsëri ta largoni atëherë e shtypni përsëri të njëjtin buton.

 

Starting this week, you can save posts into private collections. Tap and hold the bookmark icon underneath any post to save it directly to a collection. You can create and name a new collection when you save a post, or you can add it to one you’ve already created. You can also create a collection out of your existing saved posts. Tap the plus icon in the top right corner, give your collection a name and select the saved posts you’d like to add. You can find your collections on the saved posts tab on your profile. Just like all saved posts, your collections are private — only you can see them. Since we introduced the ability to save posts last December, 46 percent of Instagrammers have saved at least one post. Whether you want to plan your next day trip, revisit your favorite artists’ illustrations or always have some animal videos on hand, collections can help you keep track of the posts you want to remember. To learn more about save collections, check out help.instagram.com. This update is available for iOS and Android in the Apple App Store and Google Play as part of Instagram version 10.16.

A post shared by Instagram (@instagram) on

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP